Pompa ciepła montaż Stalowa Wola Mitsubishi Zubadan

Pompa ciepła Mitsubishi Zubadan o mocy 12kW z kompresorem trójfazowym model PUD SHWM120YAA i Hydrobox EHSD YM9D montaż Stalowa Wola

Pompa ciepła montaż Stalowa Wola Mitsubishi Zubadan

Filmik z podsumowania montażu instalacji.

Pompa ciepła została zamontowana w dom o powierzchni 250 m2 z dwoma kondygnacjami. Budynek z lat 70 po modernizacji w latach 2000. Ściany budynku są ocieplone styropianem o grubości 12 cm. Strop domu ocieplony został watą mineralną o grubości 25cm.

Inwestor zdecydował się na ogrzewanie pompą ciepła tylko wody CO (centralne ogrzewanie), woda CWU (woda użytkowa) będzie podgrzewana za pomocą systemu solarnego i grzałki elektrycznej w starym bojlerze.

Pompa ciepła do domu o powierzchni 250 m2
Montaż pompy ciepła Stalowa Wola

Instalacja hydrauliczna posiada dwa obiegi. Każdy poziom osobno. parter rury stalowe czarne, poddasze instalacja miedziana. Instalacja siłowni wykonana z rury i kształtki miedziane oraz kształtek mosiężnych . W domu występują grzejniki aluminiowe wysokotemperaturowe. Po uruchomieniu pompy ciepła cała hydraulika została odpowiednio wysterowana.

Hydraulik Stalowa Wola montaż pomp ciepła
Miedziana instalacja CO montaż w domu jednorodzinnym Stalowa Wola
Firma montująca instalację ogrzewania Stalowa Wola
Centralne ogrzewanie do domu firma Stalowa Wola

Izolacja rur pianą PUR z poliuretanu pokryta płaszczem PCV o grubości ścianki 2 cm. Izolacja spełnia dwie funkcje wpływa na właściwości termiczne przepływającej wody oraz zdecydowanie poprawia elastyczność instalacji.

Płyta główna Hydrobox EHSD YM9D
Pompa ciepła w środku Hydrobox EHSD YM9D

Magnetyczny separator zanieczyszczeń marki Africo posiada filtr magnetyczny, sekcje oczyszczania z zanieczyszczeń części stałych oraz odpowietrznik.

Zewnętrzny odcinek freonowy został dodatkowo zaizolowany izolacją kauczukową i taśmą aluminiową.

Mitsubishi Zubadan montaż Stalowa Wola
Pompy ciepła montaż Stalowa Wola

Magnetyczny separator zanieczyszczeń marki Africo posiada filtr magnetyczny, sekcje oczyszczania z zanieczyszczeń części stałych oraz odpowietrznik.

Zewnętrzny odcinek freonowy został dodatkowo zaizolowany izolacją kauczukową i taśmą aluminiową.

Na potrzeby zasilenia całego zestawu została zamontowana tablica rozdzielcza z zabezpieczeniami nad prądowymi.

Odwiert pod fundamentu na stojak pompy ciepła
Stalowy stojak pod pompę ciepła producent
Producent stojaków pod pompy ciepła

Postument (stojak pod pompę ciepła) naszej produkcji, wykonany z profilu zamkniętego i pomalowany dwuskładnikową farbą o wysokim współczynniku antykorozyjności. Fundament pompy ciepła betonowy, uprzednio na wykonanych odwiertach na głębokość 120 cm.

Przed montażem pompy ciepła cała instalacja została wypłukana kilkukrotnie w celu pozbycia się zalegającego osadu w instalacji i kaloryferach. Jedno ze zdjęć w naszej galerii ukazuje uzyskaną klarowność wody po płukaniu.

Płukanie instalacji CO przed uruchomieniem pompy ciepła

Do odprowadzenia skroplin z pompy ciepła będzie służyć wykonana studnia chłonna. Głębokość studni przekracza strefę przemarzania.

Cała instalacja wodna oraz freonowa została poddana próbom szczelności.

Mimo swoich wielkości pompa ciepła jest bardzo cicha.

Czas montażu pompy ciepła 4 dni

Grzanie domu pompą ciepła montaż w Stalowej Woli
Firma montująca pompy ciepła Stalowa Wola
Pompy ciepła montaż Stalowa Wola

Montaż pompy ciepła w Stalowej Woli

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd pomp ciepła

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Oponie naszych klientów

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Stalowa Wola.