Montaż klimatyzacji Stalowa Wola w mieszkaniu, domu, bloku, firmie.

Oferujemy kompleksowy montaż klimatyzacji typu split czy multisplit z funkcją schładzania pomieszczeń latem i okazjonalnego dogrzewania pomieszczenia w okresach przejściowych. Dodatkową zaletą urządzeń jest jonizowanie czy filtrowanie powietrza.

Firma TK Tech z Pysznicy

Swoje usługi wykonujemy nie tylko w Stalowej Woli, prosimy o kontakt a nasz pracownik przyjedzie do Państwa na miejsce, gdzie ma być montowana klimatyzacja w celu przedstawienia możliwości montażu.

Wybrane zdjęcia z naszych realizacji

Cena montażu klimatyzacji w Stalowej Woli mieszkanie – dom- firma.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a kalkulację ceny instalacji wykonujemy na podstawie oceny zakresu prac oraz wyboru klimatyzacji przez klienta (marki, modelu czy mocy klimatyzatora ).

Z miłą chęcią spotkamy się z Państwem w miejscu montażu, aby podpowiedzieć na wszystkie pytania / udzielamy porad / zaprezentować rodzaje urządzeń. Spotkanie jest niezobowiązujące i dzięki niemu będzie Państwu prościej podjąć decyzję jakiego typu wybrać klimatyzację (producent / model / ze sterowaniem przez telefon lub bez, itd.).

Firma montująca klimatyzacje w mieszkaniu bloku Stalowa Wola

Klimatyzacja Stalowa Wola – jak przebiega realizacja wykonania usługi i montażu

 1. Nasz pracownik dokonuje audytu w miejscu planowanej inwestycji
 2. Przedstawiamy ofertę z jednoczesną rekomendacją w naszej ocenie najlepszego rozwiązania i urządzenia (moc, model, dodatkowe wyposażenie)
 3. Podpisanie umowy z wyznaczeniem terminu montażu
 4. Montaż klimatyzacji według ustaleń z inwestorem
 5. Wystawienie dokumentacji z testu oraz dokumentów do gwarancji
 6. Szkolenie użytkowników z obsługi
 7. Na życzenie klienta instalujemy i konfigurujemy na jego telefonie aplikację do sterowania klimatyzacji przez wi-fi

Montaż klimatyzatora – jednostka zewnętrza i wewnętrzna

Montowanie klimatyzacji odbywa się ZAWSZE w uzgodnionym terminie.

Montaż podzespołów wykonywany jest zgodnie z wymogami zachowania odległości podanych w zaleceniach producenta.

Główne podzespoły klimatyzatora typu split to dwa urządzenia: jednostka zewnętrzna (skraplacz) oraz jednostka wewnętrzna (parownik). Urządzenia połączone są ze sobą izolowanym przewodem freonowym z czynnikiem chłodniczym, oraz przewodem komunikacyjnym. Przewód na skropliny odprowadzony jest zawsze na zewnątrz pomieszczenia grawitacyjnie lub za pomocą pompki wymuszającej tłocznie skroplin. Na przewody wykonujemy w ścianie otwór o średnicy 63 mm. Cały montaż odbywa się bezpyłowa dzięki podłączonemu odkurzaczowi do otwornicy. Wszystkie przewody maskowane są korytkami w kolorze białym lub w ścianie, ale wiąże się to z większym nakładem pracy i wyższą ceną za montaż.

Jednostka zewnętrzna jest zawsze instalowana na zewnątrz pomieszczenia / budynku. Jeśli montaż klimatyzacji prowadzony jest w mieszkaniu to jednostkę zewnętrzną montujemy na balkonie: podłoga, barierka balkonowa, elewacja budynku lub dachu, w zależności od możliwości. Mimo urządzeń wysokiej klasy podczas pracy generuje hałas, wybierając klimatyzację do mieszkania należy wybrać miejsce oddalone od okna sąsiada.

Nóżki wykonane są z grubej gumy dzięki czemu klimatyzator w ograniczonym stopniu przenosi wibracje. Przy montażu klimatyzatora należy wziąć pod uwagę w którym kierunku ma być skierowany wydmuch powietrza. Wielkość jednostki jest uzależniona od jej mocy chłodzenia, im większa jednostka chłodząca tym moc jej jest większa.

Jednostka wewnętrzna montowana jest w pomieszczeniu w niewielkiej odległości od sufitu. Miejsce nawiewu również musi być przemyślane, aby kierunek chłodnego powietrza nie był bezpośredni ciągle skierowany np.: na łóżko.

Montaż klimatyzatora split Stalowa Wola montaż w biurze

Uprawnienia do montażu urządzeń chłodniczych.

Nasza firma TK Tech dzięki posiadanym uprawieniem do montażu klimatyzacji daje Państwu pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa udowlanego. Posiadamy Świadectwo Kwalifikacji w pełnym zakresie do montażu obsługi technicznej jak i serwisu instalacji chłodniczych i urządzeń klimatyzacyjnych czy pomp ciepła

Uprawnienie certyfikaty uprawiające do montażu klimatyzacji TK Tech

Serwis, naprawa klimatyzacji Stalowa Wola

Ważne, aby klimatyzacja przechodziła regularny przegląd, który zapewni jej optymalną pracę chłodzenia czy grzania  (sprawdzenie ciśnień strony tłoczącej czy parowania, parametru przegrzania czy przechłodzenia czynnika w uładzenie, pobór prądu przez kompresor) oraz ochrony przed rozwojem grzyba.

Klimatyzacja domowa Stalowa Wola montaż Rotenso
Firma montująca klimatyzację na terenie Stalowej Woli

Firmy klimatyzacji jakie montujemy Rotenso / LG / Mitsubishi ELECTRIC

Każda z tych firm ma swoje zalety takie jak: wielkość jednostki, pobór mocy, klasa energooszczędności: A+, A++, A+++, cena, kolor jednostki, dodatkowe filtry powietrza (węglowy / elektrostatyczny),funkcja samooczyszczania, czujnik ruchu.

Montaż klimatyzacji split w bloku mieszkaniu podkarpackie

Dodatkowe filtry jak np.:

– węglowy, stosowany jest w mieszkaniach / pomieszczeniach, które narażone są na występowanie zapachów pochodzących np. z pizzerii.

– elektrostatyczny, jego zadaniem jest zmniejszenie ilości pyłkowych zanieczyszczeń.

Wybrane model można doposażyć w moduł WiFi. Dzięki tej funkcji klimatyzacją można sterować przez telefon (smartfon).

Jakiej mocy wybrać klimatyzator do mieszkania, domu, biura 2,6kW, 3,5kW, 5,3kW a może 7,0kW ?

Wybór odpowiedniej mocy klimatyzatora jest bardzo istotny. Klimatyzator (agregat) za małej mocy jak i za dużej mocy dla pomieszczenia może negatywnie wpłynąć zarówno na wydajność chłodniczą jak i na koszty eksploatacji.

Przy wyborze mocy należy zwrócić uwagę na:

 • metraż pomieszczenia,
 • wysokość pomieszczenia,
 • powierzchnia okien z uwzględnieniem kierunku: południe, zachód itd.,
 • ilość osób na co dzień przebywających w pomieszczeniu,
 • grubość izolacji w domach jednorodzinnych (ściany, podłoga, strop),
 • a nawet ilość urządzeń, które wytwarzają ciepło.

Moc chłodnicza klimatyzacji, która powinna obsłużyć metraż. Zakładając, że w danym pomieszczeniu nie ma dodatkowych źródeł ciepła np.: duże okna od południowej strony.

 • 2.0kW – 10 do 25mkw – jednostka mocy występująca w multi splitach
 • 2,5kW – 10 do 30mkw
 • 3,5kW – 25 do 40mkw
 • 5,0kW – 40 do 60mkw
 • 7,0kW – 60 do 85mkw

W przypadku dużych pomieszczeń warto rozważyć montaż klimatyzacji multisplit z dwoma mniejszymi jednostkami niż jedna dużej mocy. Stosując w dużych pomieszczeniach tylko jedną jednostkę, schłodzone powietrze może nie dolecieć do końca pomieszczenia. W efekcie, jedna ze stron pomieszczenia nie będzie odpowiednio schłodzona.

Klimatyzacja typu split montaż Stalowa Wola

Klimatyzator ścienny typu split składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz jednej jednostki wewnętrznej.

 • jednostka zewnętrzna (skraplacz) to agregat montowany na zewnątrz budynku. Montaż tej jednostki można wykonać na: gruncie, balkonie, dachu, kominie lub powiesić na ścianie / elewacji budynku.
 • jednostka wewnętrzna (parownik) montowana wewnątrz pomieszczenia na ścianie w odległości od sufitu 12-15cm. Wysokość montażu od podłogi w zależności od wysokości pomieszczenia waha się między 2 – 2,7m.

Klimatyzacja split w zależności od mocy agregatu stosowana jest do niewielkich pomieszczeń: mieszkanie, średniej wielkości salon w domu jednorodzinnym, biuro.

Pomożemy Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie. Doradzimy, które urządzenie będzie najbardziej odpowiednie i wykonamy profesjonalny kompleksowy montaż klimatyzacji.

Klimatyzacja typu multi split montaż Stalowa Wola

Niezależne klimatyzowanie od 2 do 5 pomieszczeń. Każda jednostka wewnętrzna pracuje niezależnie od pozostałych dzięki czemu może mieć różną temperaturę chłodzenia.

Klimatyzator ścienny multi split składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz przynajmniej dwóch jednostek wewnętrznych. Maksymalna ilość jednostek wewnętrznych podpiętych do jednej jednostki zewnętrznej to 5 sztuk.

 • jednostka zewnętrzna zawsze montowana jest na zewnątrz budynku. Moc agregatu decyduje o ilości możliwych do podpięcia jednostek wewnętrznych. Przykładowo klimatyzator firmy Rotenso model Hiro X o mocy 4,1 kW, 5,3kW max. ilość jednostek do podpięci to 2 sztuki a przy mocy 6,2 kW, 7,3 kW max ilość to 3sztuki.
 • jednostki wewnętrzne montowane są na ścianie pomieszczeń na wysokościach jak przy pojedynczym splicie (patrz opis wyżej).

Ważne! Jeśli zdecydują się Państwo na agregat z możliwością podpięcia max. trzy jednostki wewnętrzne to w przyszłości nie będzie można podłączyć kolejnej czwartej jednostki wewnętrznej.

Markowa klimatyzacja do domu i mieszkania Stalowa Wola
Montaż klimatyzacji na terenie Stalowej Woli

Wykonujemy usługi:

 • montaż klimatyzacji
 • montaż pomp ciepła
 • montaż ogrzewania podłogowego
 • panele fotowoltaiczne

W zakładce „zdjęcia i filmiki” umieszczamy systematycznie materiały z naszych realizacji.

Montaż klimatyzacji Stalowa Wola – przykładowe realizacje

Montaż klimatyzacji na balkonie w bloku Stalowa Wola

Montaż klimatyzacji na poręczy balkonowej Stalowa Wola

Montaż pompy ciepła w domu Stalowa Wola

Firma montująca pompy ciepła Stalowa Wola

Klimatyzacja w mieszkaniu Stalowa Wola

Montaż klimatyzacji w bloku na balkonie Stalowa Wola

Opinie naszych klientów na koncie TK Tech google

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie naszych klientów na koncie Oferteo.pl

TK TECH Krzysztof Tracz

Cena montażu klimatyzacji Stalowa Wola

Zobacz jakie parametry musimy od Ciebie uzyskać, aby przedstawić Ci cenę montażu klimatyzacji.

Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie.

Napisz lub zadzwoń, przygotujemy wycenę na podstawie rozmowy lub wiadomości e-mail, którą do nas wyślesz.

Skontaktuj się z nami przez email

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Swoje usługi wykonujemy terenie całego miasta Stalowa Wola w dzielnicach i osiedlach: Fabryczne, Karnaty, Charzewice, Polesie, Dolina, Energetyków, Sochy, Rozwadów, Piaski, Lasowiaków, Chyły, Metalowców, Piaski, Centralne, Zasanie.

  Możemy wykonać montaż klimatyzacji, pompy ciepła, montaż paneli fotowoltaicznych lub ogrzewania podłogowego również w: Modliborzyce, Nisko, Janów Lubelski, Grębów, Jeżowe, Kolbuszowa, Nowa Sarzyna, Raniżów, Leżajsk, Nowa Dęba, Grodzisko Dolne, Przecław, Urzędów, Ulanów, Czarna, Bojanów, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne, Baranów Sandomierski, Rakszawa, Kraśnik, Samborzec, Majdan Królewski, Rudnik nad Sanem, Biłgoraj, Pysznica, klimatyzacja Rzeszów, Mielec, Sandomierz, Zaleszany, Dwikozy, Gościeradów, Klimontów, Cmolas, Tarnobrzeg, Radomyśl Wielki, Annopol, Gorzyce, Radomyśl nad Sanem, Łańcut, Białobrzegi, Łoniów, Zaklików.

  Nasze ogłoszenie na lokalnym portalu stalowemiasto.pl – Montaż klimatyzacji Stalowa Wola

  Oferta naszej firmy na google – TK Tech oferty