Stalowa Wola pompa ciepła firma TK Tech

Pompa ciepła split Rotenso model Aquami Split AQS80X1o, Aquami Split AQS100X13i

o mocy 10kW z kompresorem jednofazowym i grzałką trójfazową o mocy 8kW.

Pompa ciepła została zamontowana w domu jednorodzinnym w Stalowej Woli wybudowany w latach 60 o powierzchni 110 m2. Dom parterowy z użytkowym poddaszem. W tym roku został wykonany gruntowny remont z termomodernizacją.

Dom posiada dwie trefy grzewcze:

 • parter – ogrzewanie podłogowe,
 • poddasze – grzejniki naścienne.

Zadaniem pompy ciepła jest ogrzanie dwóch stref grzewczych oraz przygotowanie / podgrzanie CWU (wody użytkowej) w bojlerze dedykowanym do pompy ciepła o pojemności 200l. Wężownica bojlera o powierzchni czynnej 2m2.

Sterowanie urządzeniem oraz kontrola temperatury w pomieszczeniu następuje za pomocą sterownika przewodowego

Zaletą pompy ciepła firmy Rotenso jest zastosowany kompresor invertorowy marki Mitsubishi . Wymiennik płytowy freon / woda marki Alfa-Lavall.

Urządzenie posiada 5 letnią gwarancje producencką.

Solidny stojak pod pompę ciepła

Jednostka zewnętrzna została usytuowana na stojaku naszej produkcji. Stojak do pompy ciepła wykonany z profilu stalowego zamkniętego o wymiarach 80×80 mm. Stojak został wbetonowany do gruntu, dzięki temu pompa ma solidną podstawę oraz skutecznie ogranicza przenoszenie drgań.

W skład elementów kotłowni wchodzi:

 • jednostka wewnętrzna i zewnętrzna,
 • bufor o pojemności 60l,
 • bojler o pojemności 200l,
 • sprzęgło hydrauliczne,
 • dwie pompki obiegowe CO (centralnego ogrzewania),
 • pompka cyrkulacyjna CWU (woda użytkowa),
 • grupa elektryczna / tablic rozdzielcza w której zostały zamontowane zabezpieczenia nadprądowe jednostki zewnętrznej oraz grzałek elektrycznych oraz przekaźników pompo biegowych,
 • zawór trój drogowy (przełączający),
 • zbiorniki kompensacyjne: na układzie CO o pojemności 24l oraz na układzie CWU o pojemności 18l.

Na powrocie jednostki wewnętrznej (hydroboksu ) zamontowany został filtr siatkowy o wysokim współczynniku filtracji przepływającej wody, dedykowany przez producenta pompy ciepła Rotenso.

Cała instalacja siłowni została wykonana z rur i kształtek miedzianych oraz kształtek mosiężnych o przekroju wymaganym przez producenta pompy ciepła 1” (2,54 mm).

Rury na zasileniu i powrocie zostały otulone izolacją PUR z pianą poliuretanową i zewnętrznym pokryciem PCV. Grubość warstwy izolującej w zastosowanej piance to 2 cm. Izolacja wyróżnia się niskim współczynnikiem przenikania ciepła dzięki temu w pewnym stopniu eliminowane są straty ciepła zarówno na zasileniu jak i powrocie instalacji wodnej C.O. (centralnego ogrzewania).

W pewnych warunkach dodatkowym atutem stosowania izolacji jest ochrona przed wykraplaniem się pary wodnej, która może się wykraplać na powierzchni rury z przepływu wody zimnej. Sytuacja taka może doprowadzić do rozwoju grzybów lub pleśni.

Odprowadzenie skroplin z pompy zostało skierowane do rury drenażowej budynku.

Czas wykonania całej instalacji 4 dni.

Zobacz nasze inne realizacje z montażu pom ciepła na filmikach

Stalowa Wola i okolice montaż pomp ciepła

wybrane zdjęcia z realizacji

Oponie naszych klientów

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Stalowa Wola.