Montaż klimatyzacji Rotenso model Imoto i70X 7kW – Sandomierz

Inwestor zdecydował się na wybór w/w klimatyzacji do ochłodzenia w okresie letnim pokoi na poddaszu. Jednostka wewnętrzna została usytuowana na korytarzu w miejscu w którym przewody połączeniowe tylko w na niedługim odcinku będą poprowadzone do pralni. Przewody zostały na tym odcinku dla estetyki pomieszczenia ukryte w bruździe. W kolejnych dwóch pomieszczeniach przewody zostały zamaskowane w białych korytach maskujących.

Odpływ skroplin z zachowaniem dużych spadków gwarantuje bezproblemowe odprowadzeniem wytwarzanej wody z jednostki wewnętrznej. Stosowanie pompki na skropliny w tym przypadku nie było konieczne.

Filmik na którym prezentujemy finalny wygląd przeprowadzonego montażu klimatyzacji u klienta w Sandomierzu.

Klimatyzacja Sandomierz fotorelacja z krótkim opisem

Jednostka zewnętrzna została zawieszona na bocznej ścianie domu na dedykowanym uchwycie ze wspornikami. Wysokość od gruntu 170 cm.

Jednostka wewnętrzna została usytuowana na poddaszu domu w miejscu najkorzystniejszego poprowadzenia przewodów połączeniowych. Przewody tuż koło jednostki wewnętrznej zostaną docelowo ukryte pod tynkiem, natomiast reszta przewodów w kolejnych pomieszczeniach została zamaskowana w korytach do tego przeznaczonych.

Montaż uchwytu na klimatyzator bezpośrednio do ściany domu z pominięciem styropianu. Z uwagi na dość spory ciężar klimatyzatora nie ma innej możliwości montażu uchwytu ściennego.

W niedalekiej przyszłości inwestor ma zamiar wykonać elewację. Kolejna ekipa w odpowiednio sposób zamaskuje wszystkie ubytki w styropianie.

Koryta maskujące przewody połączeniowe między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną: dwie rurki miedziane na czynnik chłodzący, dwa przewody elektryczne, oraz rurka na odprowadzenie skroplin.

Uchwyt do klimatyzacji ze spornikami. Przeznaczony do klimatyzatorów o znacznej wadze.

Na potrzeby tej instalacji wykonaliśmy trzy otwory w ścianie o średnicy 63mm. W jednym z otworów napotkaliśmy drut zbrojeniowy, który utrudnił wykonanie odwiertu. W takiej sytuacji czas odwiertu takiego otworu może się wydłużyć.

Specyfikacja klimatyzacji Imoto i70X

CHŁODZENIE

WYDAJNOŚĆ (W) Nom. (Min. – Maks.) 7302 (2110-8205)
POBÓR MOCY (W) Nom. (Min. – Maks.) 2510 (250-3200)
PRĄD PRACY (A) Nom. (Min. – Maks.) 10,9 (1,1-13,9)
OBCIĄŻENIE CHŁODNICZE (kW) 7,0
SEER (W/W)  6,5
KLASA WYDAJNOŚCI ENERGETYCZNEJ – CHŁODZENIE A++
ROCZNE ZUŻYCIE ENERGII (kWh/a) – CHŁODZENIE 377

GRZANIE

WYDAJNOŚĆ (W) Nom. (Min. – Maks.) 7530 (1553-8499)
POBÓR MOCY (W) Nom. (Min. – Maks.) 2130 (300-3100)
PRĄD PRACY (A) Nom. (Min. – Maks.) 9,3 (1,3-13,5)
OBCIĄŻENIE CIEPLNE (Tbiv -7°C) (kW) 4,9
SCOP (W/W) 4,0
KLASA WYDAJNOŚCI ENERGETYCZNEJ – GRZANIE A+
ROCZNE ZUŻYCIE ENERGII (kWh/a) – GRZANIE 1730

Źródło danych ze strony producenta klimatyzacji – Rotenso model Imoto o mocy 7,3 kW

Mieszkasz w Sandomierzu i planujesz montaż klimatyzacji w biurze, mieszkaniu lub domu i szukasz firmy?

Nasza firma TK Tech wykona dla Was kompleksowy montaż klimatyzacji na terenie miasta Sandomierz. Montaż klimatyzacji możemy wykonać na gruncie, ścianie domu jednorodzinnego, na balkonie, elewacji budynku, dachu z montażem do ścianki z przewodami wentylacyjnymi.

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania lub domu ?

Doradzimy Wam wybrać odpowiednie urządzenia pod konkretny metraż, a także zaplanujemy wygląd i ułożenie całej instalacji.

Pomożemy państwu w pojęciu decyzji przy wyborze urządzenia, które skutecznie poprawi jakość powietrza w Państwa sklepie, firmie, w domu jednorodzinnym, pomieszczeniu biurowym, hali produkcyjnej, mieszkaniach itp.

Oferujemy klimatyzatory marek takich jak: LG, Mitsubishi, Rotenso.

Gwarancja na klimatyzację i na montaż

Posiadamy niezbędne szkolenia do wykonywania usług montażowych i serwisowych. Wymagane przez F-Gaz jak również UDT i producentów klimatyzacji.

Znacznie więcej informacji udzielimy Państwu przez telefon. Telefon odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 19.

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ