Klimatyzacja do salonu z montażem na elewacji domu w Sandomierzu

Wybrany model klimatyzacji przez klienta z Sandomierza to jeden z popularniejszych modeli Rotenso czyli Imoto X o mocy 3,5 kW.

Atuty wybranego modelu klimatyzacji, które głównie przekonały inwestora to:

 • dobre parametry do ogrzewania,
 • 5 lat gwarancji na urządzenie,
 • jonizator powietrza,
 • pozłacane lamele
 • klasa A++ dla grzania i A+++ dla chłodzenia.

Moc klimatyzatora została dobrana do powierzchni salonu połączonego z kuchnią, łącznie około 35 m2. Klimatyzacja głównie będzie wykorzystywana do ogrzewania pomieszczenia i sporadycznie do chłodzenia w upalne lato.

Usługę montażu wykonaliśmy w około 7 godzin.

Podsumowanie z realizacji zobaczą Państwo na filmie oraz na kilkunastu zdjęciach.

Przygotowanie miejsca przed montażem klimatyzacji

Zawsze przed przystąpieniem pierwszych prac montażowych upewniamy się za pomocą wykrywacza przewodów elektrycznych czy w ścianie na której będą wykonywane otwory pod wieszak jednostki wewnętrznej, nie są poprowadzone przewody.

 

Prawidłowo zamontowany uchwyt

Dużą wagę przykładamy do wypoziomowania urządzeń. Nie tylko dla waloru estetycznego, ale montaż w poziomie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej daje pewność stabilnej pracy całego układu klimatyzacji.

Połączenie jednostki wewnętrznej z zewnętrzną

Na potrzeby połączenia urządzeń wykonywany jest otwór w ścianie o średnicy 63mm. Otwornica podłączona jest do odkurzacza dzięki temu w trakcie odwiertu cały pył jest wciągany do odkurzacza.

Przy odprowadzeniu skroplin w sposób grawitacyjny, wiertło zawsze wprowadzane jest w ścianę pod niewielkim kątem, aby zachować spadek. Dzięki temu wytwarzane podczas chłodzenia skropliny z jednostki wewnętrznej swobodnie wypłyną na zewnątrz domu. W przypadku zastosowania pompki wymuszającej przepływ skroplin nie ma potrzeby wykonywania spodku.

W otworze znajdują się:

 • 2x rurka miedziana w izolacji
 • 1x przewód elektryczny 3×2,5 mm – zasilanie klimatyzacji
 • 1x przewód elektryczny 5×2,5 mm – sterowanie jednostką wewnętrzną
 • 1x rurka na skropliny

Kielichowanie rurek miedzianych na łączeniu

Przy montażu klimatyzacji typu split wykonywanych jest 4 kielichy na końcach rur miedzianych. Prawidłowo wykonany kielich jest gwarancją szczelnego połączenia urządzeń.

Zasilanie klimatyzacji z gniazdka czy ze skrzynki z bezpiecznikami?

Najczęściej wykonujemy montaż klimatyzacji z zasilaniem z najbliższego gniazdka. Nie stosujemy połączenia na „sztywno”, dzięki temu klient ma możliwość wyłączenia klimatyzacji całkowicie z zasilania.

Jeśli jest taka możliwość to możemy wykonać podłączenie bezpośrednio do skrzynki z bezpiecznikami i wykonać podłączenie na osobnym bezpieczniku.

Klimatyzacja Rotenso model X Imoto

Jednostka o klasycznym wyglądzie w kolorze białym z niewielkim dodatkiem szkła akrylowego wokół pokrywy serwisowej. Dzięki dobrym parametrom dla chłodzenia i grzania dedykowana jest do użytkowania całorocznego.

Dzięki możliwości sterowania żaluzjami (pionowe i poziome) użytkownik może ustawić kierunek wylotu strumienia powietrza.

W standardowym wyposażeniu posiada 3 filtry oraz jonizator powietrza, modem do sterowania przez Wi-Fi więcej czytaj na stronie producenta.

 • chłodzenie A+++ a przy ogrzewaniu A++ ( przy jednostce o mocy 3,5 kW)
 • system automatycznego nawiewu 4D
 • filtr antybakteryjny HEPA iAIR
 • filtr Cold Nano iAIR
 • filtr elektrostatyczny HD iAIR
 • Super Jonizator
 • automatyczne oczyszczanie iAIR
 • tryb super cichy eMOTO
 • grzanie przy niskiej temp. zewn. -22°C

Montaż klimatyzacji w Sandomierzu firma TK Tech

Jesteśmy firmą, która wykonuje montaż klimatyzacji na terenie całego Sandomierza i okolic. Swoje usługi wykonujemy zawsze w uzgodnionym terminie i we własnym zakresie. Nie zlecamy naszych prac podwykonawcom. Zanim wybierze ekipę zwróć na to uwagę.

Chcesz mieć klimatyzację w swoim domu i nie wiesz od czego zacząć?

Koniecznie zadzwoń do nas, udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania i z miłą chęcią przyjedziemy na miejsce planowanej inwestycji. Takie spotkanie z pewnością dużo Państwu pomoże w podjęciu decyzji jaki klimatyzator finalnie wybrać.

Montaż klimatyzacji w domu Sandomierz

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Firma montująca klimatyzację domową w Sandomierzu – TK Tech – zapraszamy do współpracy osoby indywidualne oraz firmy i instytucje.