Klimatyzacja domowa montaż w salonie

Na krótkim filmiku oraz na paru zdjęciach prezentujemy Państwu montaż klimatyzacji w wieżowcu w Stalowej Woli. Mieszkanie na 10 ostatnim piętrze w wieżowcu z oknami w dwóch pokojach i salonie w kierunku południa. Zadaniem klimatyzacji głównie będzie ochłodzenie w okresie letnim salonu o powierzchni 18m2. Klient zdecydował się wybór klimatyzacji Klimatyzacja Rotenso model Versu Mirror X o mocy 3,5 kW. Inwestor wybierając model klimatyzacji brał również pod uwagę jego wygląd oraz kolor, dzięki któremu odpowiednio wkomponuje się w kolor ściany w salonie na której został zamontowany.

W trakcie gruntownego remontu mieszkania etap prac montażu klimatyzacji został podzielony na dwa etapy:

 • wykonanie bruzdy w ścianie i zamontowanie dwóch rurek miedzianych, przewodów połączeniowych, rurki od wyprowadzenia skroplin,
 • montaż klimatyzacji na pomalowanej ścianie.

Dzięki temu przewody łączące jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną zostały ukryte w ścianie. Wizualny efekt zdecydowanie lepszy niż przy stosowaniu koryt maskujących przewody połączeniowe.

Wykonanie bruzdy w salonie na przewody klimatyzacji

Bruzda została wykonana na głębokość około 6-7 cm. W jej przestrzeni poprowadziliśmy:

 • dwie rurki miedziane w izolacji,
 • dwa przewody elektryczne o przekroju 2,5 mm (3 żyły zasilający i 5 żył sterujący),
 • rurka na odprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej.

Miedzy salonem a balkonem został wykonany odwiert o średnicy 65mm przez, który wszystkie w/w elementy zostały wyprowadzone na balkon.

Montaż uchwytu na jednostkę wewnętrzną klimatyzacji

Montaż uchwytu do ściany nośnej żelbetonowej nie stanowi najmilejszego problemu. Ściana pełna więc kołki montażowe trzymają uchwyt solidnie. Oczywiście poziom uchwytu został sprawdzony dwukrotnie.

Montaż klimatyzacji między salonem a balkonem

Odległość między jednostką wewnętrzna a zewnętrzną montowanych w blokach w 95% montaży wygląda podobnie jak na zdjęciu. Długość instalacji to około 3m.

Klimatyzacja Rotenso model Versu Mirror X 3,5 kW

Nowoczesny wygląd z podświetleniem LED, w kolorze ciemnej szarości idealnie komponuje się w salonie, w którym występują dodatki w odcieniach szarości. Kolor obudowy jednostki wewnętrznej był u tego inwestora jednym z głównych wyznaczników wyboru tego modelu klimatyzacji. Lustro na froncie daje efekt powiększenia przestrzeni pomieszczenia.

Montaż klimatyzatora na balkonie w wieżowcu

Jednostka zewnętrzna zamontowana została do bocznej ściany balkonu na wysokości od podłogi około 60 cm. Wysokość montażu zawsze ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Można go postawić na podłodze lub zamontować do ściany. Jest też możliwość powieszenia klimatyzatora na poręczy balkonowej, ale na taki montaż inwestor musi uzyskać zgodę administratora budynku.

Klimatyzacja Stalowa Wola

Piękna widok z balkonu na panoramę Stalowej Woli z 10 piętra w wieżowcu na ul. Poniatowskiego.

Kawa o poranku z takim widokiem z pewnością będzie miała jeszcze lepszy smak 🙂

Montaż klimatyzacji w wieżowcu Stalowa Wola

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Stalowa Wola.

  Rejon działania naszej firmy obejmuje wszystkie miejscowości w promieniu 70 km od Stalowej Woli. Zapraszamy do kontaktu wszystkich którzy chcą założyć klimatyzację i mieszkają w miastach i miejscowościach wymienionych poniżej:

  Cmolas, Tuszów Narodowy, Czarna, Sandomierz, Kolbuszowa, Klimontów, Łoniów, Gościeradów, Tarnobrzeg, Pysznica, Annopol, Nowa Dęba, Rzeszów, Jeżowe, Gorzyce, Dwikozy, Majdan Królewski, Nisko, Janów Lubelski, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Rakszawa, Grodzisko Dolne, Raniżów, Przecław, Grębów, Ulanów, Baranów Sandomierski, Samborzec, Zaleszany, Modliborzyce, Zaklików, Białobrzegi, Radomyśl Wielki, Urzędów, Rudnik nad Sanem, Bojanów, Kraśnik, Łańcut, Radomyśl nad Sanem, Biłgoraj, Wadowice Górne, Mielec.

  Zobacz nasze inne realizacje na stronie:

  Klimatyzacja Nisko

  Klimatyzacja domowa Sandomierz