Klimatyzacja domowa montaż w salonie

Na krótkim filmiku oraz na paru zdjęciach prezentujemy Państwu montaż klimatyzacji w wieżowcu w Stalowej Woli. Mieszkanie na 10 ostatnim piętrze w wieżowcu z oknami w dwóch pokojach i salonie w kierunku południa. Zadaniem klimatyzacji głównie będzie ochłodzenie w okresie letnim salonu o powierzchni 18m2. Klient zdecydował się wybór klimatyzacji Klimatyzacja Rotenso model Versu Mirror X o mocy 3,5 kW. Inwestor wybierając model klimatyzacji brał również pod uwagę jego wygląd oraz kolor, dzięki któremu odpowiednio wkomponuje się w kolor ściany w salonie na której został zamontowany.

W trakcie gruntownego remontu mieszkania etap prac montażu klimatyzacji został podzielony na dwa etapy:

 • wykonanie bruzdy w ścianie i zamontowanie dwóch rurek miedzianych, przewodów połączeniowych, rurki od wyprowadzenia skroplin,
 • montaż klimatyzacji na pomalowanej ścianie.

Dzięki temu przewody łączące jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną zostały ukryte w ścianie. Wizualny efekt zdecydowanie lepszy niż przy stosowaniu koryt maskujących przewody połączeniowe.

Wykonanie bruzdy w salonie na przewody klimatyzacji

Bruzda została wykonana na głębokość około 6-7 cm. W jej przestrzeni poprowadziliśmy:

 • dwie rurki miedziane w izolacji,
 • dwa przewody elektryczne o przekroju 2,5 mm (3 żyły zasilający i 5 żył sterujący),
 • rurka na odprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej.

Miedzy salonem a balkonem został wykonany odwiert o średnicy 65mm przez, który wszystkie w/w elementy zostały wyprowadzone na balkon.

Montaż uchwytu na jednostkę wewnętrzną klimatyzacji

Montaż uchwytu do ściany nośnej żelbetonowej nie stanowi najmilejszego problemu. Ściana pełna więc kołki montażowe trzymają uchwyt solidnie. Oczywiście poziom uchwytu został sprawdzony dwukrotnie.

Montaż klimatyzacji między salonem a balkonem

Odległość między jednostką wewnętrzna a zewnętrzną montowanych w blokach w 95% montaży wygląda podobnie jak na zdjęciu. Długość instalacji to około 3m.

Klimatyzacja Rotenso model Versu Mirror X 3,5 kW

Nowoczesny wygląd z podświetleniem LED, w kolorze ciemnej szarości idealnie komponuje się w salonie, w którym występują dodatki w odcieniach szarości. Kolor obudowy jednostki wewnętrznej był u tego inwestora jednym z głównych wyznaczników wyboru tego modelu klimatyzacji. Lustro na froncie daje efekt powiększenia przestrzeni pomieszczenia.

Montaż klimatyzatora na balkonie w wieżowcu

Jednostka zewnętrzna zamontowana została do bocznej ściany balkonu na wysokości od podłogi około 60 cm. Wysokość montażu zawsze ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Można go postawić na podłodze lub zamontować do ściany. Jest też możliwość powieszenia klimatyzatora na poręczy balkonowej, ale na taki montaż inwestor musi uzyskać zgodę administratora budynku.

Klimatyzacja Stalowa Wola

Piękna widok z balkonu na panoramę Stalowej Woli z 10 piętra w wieżowcu na ul. Poniatowskiego.

Kawa o poranku z takim widokiem z pewnością będzie miała jeszcze lepszy smak 🙂

Montaż klimatyzacji w wieżowcu Stalowa Wola

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

Paul Dirac
Paul Dirac
2022-07-14
Doskonała jakość usługi. Profesjonalne podejście. Polecam.
Justyna Siek
Justyna Siek
2022-07-13
Bardzo polecam!! Profesjonalna obsługa i szybka realizacja !!!
Igor Baran
Igor Baran
2022-07-13
Gorąco polecam. We wszystkich aspektach świetna współpraca. Bardzo szybko udało się umówić na spotkanie i wycenę pracy. Termin wykonania ekspresowy i dotrzymany bez minuty opóźnienia. Sama instalacja bardzo sprawna, Panowie wiedzą co robią. Wielki plus za schludność - po całej pracy nic nie trzeba było sprzątać. Polecam jeszcze raz, sam pewnie nie raz jeszcze skorzystam z usług tej firmy.
Krzysztof Galek
Krzysztof Galek
2022-06-26
Pan punktualny, przede wszystkim słowny, znający się na swojej pracy. Polecam i na pewno polecę znajomym
Kacper Games
Kacper Games
2022-06-24
Alina Cuber
Alina Cuber
2022-06-15
Zbigniew Powęska
Zbigniew Powęska
2022-05-29
Piotr Siek
Piotr Siek
2022-05-27
Wojciech Majcher
Wojciech Majcher
2022-04-27
Bardzo dobra Firma. Terminowy i sprawnie przeprowadzony montaż klimatyzacji - multi split. Oby więcej takich fachowców - szczerze polecam.
Konrad Świątek
Konrad Świątek
2022-04-12
Polecam serdecznie. Firma godna zaufania i godna polecenia.  Kilka miesięcy temu montowali u nas fotowoltaikę i od razu pompę ciepła. Mieli najlepszą i najbardziej korzystną ofertę jeśli chodzi o cenę spośród wszystkich firm u których pytałem. Zarówno fotowoltaikę jak i pompę ciepła zamontowali w terminie, bez dnia opóźnienia i bez jakichkolwiek problemów. Wszystko działa jak należy, sprawnie i elegancko, także jestem bardzo zadowolony z ich pracy.

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko
  • E-mail
  • Nr telefonu
  • Treść wiadomości
  • captcha
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Stalowa Wola.

  Rejon działania naszej firmy obejmuje wszystkie miejscowości w promieniu 70 km od Stalowej Woli. Zapraszamy do kontaktu wszystkich którzy chcą założyć klimatyzację i mieszkają w miastach i miejscowościach wymienionych poniżej:

  Cmolas, Tuszów Narodowy, Czarna, Sandomierz, Kolbuszowa, Klimontów, Łoniów, Gościeradów, Tarnobrzeg, Pysznica, Annopol, Nowa Dęba, Rzeszów, Jeżowe, Gorzyce, Dwikozy, Majdan Królewski, Nisko, Janów Lubelski, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Rakszawa, Grodzisko Dolne, Raniżów, Przecław, Grębów, Ulanów, Baranów Sandomierski, Samborzec, Zaleszany, Modliborzyce, Zaklików, Białobrzegi, Radomyśl Wielki, Urzędów, Rudnik nad Sanem, Bojanów, Kraśnik, Łańcut, Radomyśl nad Sanem, Biłgoraj, Wadowice Górne, Mielec.

  Zobacz nasze inne realizacje na stronie:

  Klimatyzacja Nisko

  Klimatyzacja domowa Sandomierz