Klimatyzacja domowa montaż hol – balkon montaż Tarnobrzeg

Zamontowana klimatyzacja to Rotenso model IMOTO o mocy 3,5 kW. Montaż wykonany w holu komunikacyjnym przy wejściu na piętro. Podstawowym zadanie klimatyzacji będzie ogrzewanie pomieszczeń w okresie zimowym i nie tylko. Dzięki zamontowanej fotowoltaice o mocy 10kW nadwyżkę produkcji energii inwestor zamierza przeznaczyć na ogrzewanie dzięki klimatyzacji.

Montaż urządzeń w bliskiej odległości od siebie tzw. montaż klimatyzacji przez ścianę. Mimo bardzo bliskiej odległości jednostki zewnętrznej i wewnętrznej rury miedziane w których przemieszcza się czynnik roboczy mają długość 2,5m. Jest to minimalna odległość jaką zaleca producent klimatyzacji. Jednostka zewnętrzna klimatyzacji została zawieszona w mało używanej przez domowników części balkonu. Był również wariant postawienia jednostki na płytkach, ale klientowi zależało na tym, aby nie montować koryt maskujących na elewacji domu.

Odpływ wody wytwarzanych w procesie skraplania w trakcie chłodzenia i grzania został poprowadzony jedną rurką bezpośrednio do rynny.

Prezentujemy na filmie finalny wygląd montażu klimatyzacji oraz na kilku zdjęciach poszczególne etapy prac naszej kolejnej realizacji w Tarnobrzegu.

Odwiert otworu na przewody połączeniowe klimatyzacji

Wykonanie otworu o średnicy 63mm między holem a balkonem. W otworze zostały wyprowadzone z jednostki wewnętrznej dwie rurki miedziane, przewód sterujący 5×2,5mm oraz rurka do grawitacyjnego odpływu skroplin. Przewód zasilający jednostkę zewnętrzną został poprowadzony z poddasza.

Montaż klimatyzacji na elewacji domu

Na życzenie klienta jednostka zewnętrzna klimatyzacji została zawieszona na elewacji domu. Przy montażu uchwytu wykorzystujemy specjalne kołki i odboje, które zapewnią pewne i stabilne utrzymanie jednostki zewnętrznej.

Klimatyzacja w holu domu na pierwszym piętrze

Jednostka wewnętrzna została zainstalowana w holu w wyznaczonym miejscu przez inwestora.

Klimatyzacja balkon jako miejsce montażu jednostki zewnętrznej

Miejsce i wysokość instalacji jednostki zewnętrznej, nie jest przypadkowe. Jeżeli jest taka możliwość to przedstawiamy inwestorowi warianty montażu i ostateczną decyzję pozostawiamy klientowi.

Odpływ skroplin z klimatyzacji

Przy tej realizacji była możliwość wprowadzenie skroplin w sposób grawitacyjny. W jednej rurce odpływowej będą odprowadzane skropliny zarówno przy chodzeniu oraz grzaniu. Takie rozwiązanie ma swoje estetyczne zalety – mniej rurek na elewacji domu.

Ile trwa montaż klimatyzacji?

W przypadku instalacji jaką prezentujemy na zdjęciach czas na wykonanie wszystkich czynności tj:

 • wniesienie narzędzi
 • przygotowanie miejsca
 • ostateczne uzgodnienia z inwestorem
 • montaż a później test klimatyzacji
 • sprzątanie
 • szkolenie domowników
 • wystawienie pełnej dokumentacji

Średnio zajmuje nam około 6-8 godzin.

Sterowanie klimatyzacją Imoto z pilota i aplikacji telefonu

Po zakończonej instalacji wyjaśniamy klientowi wszystkie funkcje dostępne na pilocie sterowania. Na życzenie inwestora instalujemy aplikację do sterowania klimatyzacją przez telefon. Dzięki temu klient ma możliwość sterowania klimatyzacją z dowolnego miejsca z dostępem do internetu lub danych komórkowych za pomocą swojego telefonu.

Klimatyzacja do chłodzenia i grzania

Wybrany model klimatyzacji Rotenso oprócz chodzenia posiada również bardzo dobre parametry do ogrzewania pomieszczeń. Montaż klimatyzacji w holu na piętrze został celowo wybrany przez inwestora w celu dogrzewania pomieszczeń w okresie przejściowym i zimowym.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, domu, biurze Tarnobrzeg

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

Paul Dirac
Paul Dirac
2022-07-14
Doskonała jakość usługi. Profesjonalne podejście. Polecam.
Justyna Siek
Justyna Siek
2022-07-13
Bardzo polecam!! Profesjonalna obsługa i szybka realizacja !!!
Igor Baran
Igor Baran
2022-07-13
Gorąco polecam. We wszystkich aspektach świetna współpraca. Bardzo szybko udało się umówić na spotkanie i wycenę pracy. Termin wykonania ekspresowy i dotrzymany bez minuty opóźnienia. Sama instalacja bardzo sprawna, Panowie wiedzą co robią. Wielki plus za schludność - po całej pracy nic nie trzeba było sprzątać. Polecam jeszcze raz, sam pewnie nie raz jeszcze skorzystam z usług tej firmy.
Krzysztof Galek
Krzysztof Galek
2022-06-26
Pan punktualny, przede wszystkim słowny, znający się na swojej pracy. Polecam i na pewno polecę znajomym
Kacper Games
Kacper Games
2022-06-24
Alina Cuber
Alina Cuber
2022-06-15
Zbigniew Powęska
Zbigniew Powęska
2022-05-29
Piotr Siek
Piotr Siek
2022-05-27
Wojciech Majcher
Wojciech Majcher
2022-04-27
Bardzo dobra Firma. Terminowy i sprawnie przeprowadzony montaż klimatyzacji - multi split. Oby więcej takich fachowców - szczerze polecam.
Konrad Świątek
Konrad Świątek
2022-04-12
Polecam serdecznie. Firma godna zaufania i godna polecenia.  Kilka miesięcy temu montowali u nas fotowoltaikę i od razu pompę ciepła. Mieli najlepszą i najbardziej korzystną ofertę jeśli chodzi o cenę spośród wszystkich firm u których pytałem. Zarówno fotowoltaikę jak i pompę ciepła zamontowali w terminie, bez dnia opóźnienia i bez jakichkolwiek problemów. Wszystko działa jak należy, sprawnie i elegancko, także jestem bardzo zadowolony z ich pracy.

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko
  • E-mail
  • Nr telefonu
  • Treść wiadomości
  • captcha
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Tarnobrzeg oraz pobliskich miejscowościach.