Klimatyzacja domowa montaż hol – balkon montaż Tarnobrzeg

Zamontowana klimatyzacja to Rotenso model IMOTO o mocy 3,5 kW. Montaż wykonany w holu komunikacyjnym przy wejściu na piętro. Podstawowym zadanie klimatyzacji będzie ogrzewanie pomieszczeń w okresie zimowym i nie tylko. Dzięki zamontowanej fotowoltaice o mocy 10kW nadwyżkę produkcji energii inwestor zamierza przeznaczyć na ogrzewanie dzięki klimatyzacji.

Montaż urządzeń w bliskiej odległości od siebie tzw. montaż klimatyzacji przez ścianę. Mimo bardzo bliskiej odległości jednostki zewnętrznej i wewnętrznej rury miedziane w których przemieszcza się czynnik roboczy mają długość 2,5m. Jest to minimalna odległość jaką zaleca producent klimatyzacji. Jednostka zewnętrzna klimatyzacji została zawieszona w mało używanej przez domowników części balkonu. Był również wariant postawienia jednostki na płytkach, ale klientowi zależało na tym, aby nie montować koryt maskujących na elewacji domu.

Odpływ wody wytwarzanych w procesie skraplania w trakcie chłodzenia i grzania został poprowadzony jedną rurką bezpośrednio do rynny.

Prezentujemy na filmie finalny wygląd montażu klimatyzacji oraz na kilku zdjęciach poszczególne etapy prac naszej kolejnej realizacji w Tarnobrzegu.

Odwiert otworu na przewody połączeniowe klimatyzacji

Wykonanie otworu o średnicy 63mm między holem a balkonem. W otworze zostały wyprowadzone z jednostki wewnętrznej dwie rurki miedziane, przewód sterujący 5×2,5mm oraz rurka do grawitacyjnego odpływu skroplin. Przewód zasilający jednostkę zewnętrzną został poprowadzony z poddasza.

Montaż klimatyzacji na elewacji domu

Na życzenie klienta jednostka zewnętrzna klimatyzacji została zawieszona na elewacji domu. Przy montażu uchwytu wykorzystujemy specjalne kołki i odboje, które zapewnią pewne i stabilne utrzymanie jednostki zewnętrznej.

Klimatyzacja w holu domu na pierwszym piętrze

Jednostka wewnętrzna została zainstalowana w holu w wyznaczonym miejscu przez inwestora.

Klimatyzacja balkon jako miejsce montażu jednostki zewnętrznej

Miejsce i wysokość instalacji jednostki zewnętrznej, nie jest przypadkowe. Jeżeli jest taka możliwość to przedstawiamy inwestorowi warianty montażu i ostateczną decyzję pozostawiamy klientowi.

Odpływ skroplin z klimatyzacji

Przy tej realizacji była możliwość wprowadzenie skroplin w sposób grawitacyjny. W jednej rurce odpływowej będą odprowadzane skropliny zarówno przy chodzeniu oraz grzaniu. Takie rozwiązanie ma swoje estetyczne zalety – mniej rurek na elewacji domu.

Ile trwa montaż klimatyzacji?

W przypadku instalacji jaką prezentujemy na zdjęciach czas na wykonanie wszystkich czynności tj:

 • wniesienie narzędzi
 • przygotowanie miejsca
 • ostateczne uzgodnienia z inwestorem
 • montaż a później test klimatyzacji
 • sprzątanie
 • szkolenie domowników
 • wystawienie pełnej dokumentacji

Średnio zajmuje nam około 6-8 godzin.

Sterowanie klimatyzacją Imoto z pilota i aplikacji telefonu

Po zakończonej instalacji wyjaśniamy klientowi wszystkie funkcje dostępne na pilocie sterowania. Na życzenie inwestora instalujemy aplikację do sterowania klimatyzacją przez telefon. Dzięki temu klient ma możliwość sterowania klimatyzacją z dowolnego miejsca z dostępem do internetu lub danych komórkowych za pomocą swojego telefonu.

Klimatyzacja do chłodzenia i grzania

Wybrany model klimatyzacji Rotenso oprócz chodzenia posiada również bardzo dobre parametry do ogrzewania pomieszczeń. Montaż klimatyzacji w holu na piętrze został celowo wybrany przez inwestora w celu dogrzewania pomieszczeń w okresie przejściowym i zimowym.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, domu, biurze Tarnobrzeg

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Tarnobrzeg oraz pobliskich miejscowościach.