Klimatyzacja Sandomierz

Montaż klimatyzacji salon / balkon Sandomierz

Na zdjęciach i filmiku prezentujemy montaż klimatyzacji, który wykonaliśmy w Sandomierzu. Zamontowany klimatyzator firmy Rotenso model Ukura U35X. Długość przewodów połączeniowych między jednostką wewnętrzna (parownik) a zewnętrzną (skraplacz) to 2,5m. Czas montażu 8:00 do 14:00. Klimatyzacja będzie miała za zadanie schłodzić lub dogrzewać salon o powierzchni 18 m2.

Domowy klimatyzator dostawa w dniu montażu

Klimatyzację zawsze dostarczamy i wnosimy w dniu wykonywanej usługi.

Wykluczenie przewiertu kabla

Przed przystąpieniem do odwiertów pod uchwyt na jednostkę wewnętrzną sprawdzamy czy występują w ścianie przewody elektryczne. Oprócz miernika stosujemy również do pewnej głębokości wiercenie przerywane.

Klimatyzacja w poziomie

Zarówno jednostka wewnętrzna jak i zewnętrzna koniecznie musi być powieszona w poziomie. Jest to istotne dla prawidłowej pracy urządzenia.

Odwiert na przewody połączeniowe

Odwiert otworu o średnicy 65mm i głębokości około 40cm. W zależności od materiału z którego wykonana jest ściana taki odwiert twa około 7-10 min. Podczas wiercenia cały pył zasysa odkurzacz podpięty do wiertnicy.

Otwór w ścianie na przewody klimatyzacji

Poprzez otwór przechodzą dwie rurki miedziane w izolacji, dwa przewody elektryczne 3 i 5 żyłowy o przekroju 2,5 mm, elastyczna rurka na skropliny. Po montażu do otworu wprowadzamy piankę.

Pozłacane lamele

Jednym z atutów klimatyzacji Rotenso są pozłacane lamele parownika. Dzięki temu w znacznym stopniu ogranicza się wystąpienie grzybów, mających zły wpłaty dla dróg oddechowych.

Filtry w klimatyzacji

W podstawowym wyposażeniu klimatyzacji producent daje trzy filtry. Niektóre z nich po pewnym czasie wymagają wymiany na nowe a niektóre są wielokrotnego użytku. Można je umyć i ponownie wykorzystać.

W którym miejscu powiesić klimatyzację ?

Podczas pierwszego spotkania z inwestorem wyjaśniamy i wskazujemy miejsce, które w naszej ocenie będzie najlepsze. Klimatyzacja nie musi być zamontowana w centralnym miejscu pokoju, ponieważ strumieniem powietrza można sterować przy pomocy pilota.

Klimatyzacja Sandomierz

Montaż klimatyzatora na balkonie do elewacji bloku

Na balkonie są trzy miejsca w których może znajdować się jednostka zewnętrzna: na podłodze, montaż do ściany lub do barierki balkonowej. Montaż do barierki balkonowej wymaga zgody od Spółdzielni Mieszkaniowej o taką zgodę musi wystąpić sam inwestor.

Obsługa klimatyzacji Rotenso Imoto 35X

Po skończonym montażu zawsze przeprowadzamy szkolenie z obsługi klimatyzacji. Omawiamy wszystkie funkcje i tłumaczymy ich zasadę działania. Klienci mogą również liczyć na pomoc po naszym wyjściu, wystarczy telefon i chętnie pomożemy.

Odległość klimatyzacji czy ma znaczenie ?

Przy tego tupu instalacji, czyli tzw. krótki montaż (bliska odległość jednostki zewnętrzna i wewnętrznej) stosujemy rurociąg o minimalnej długości 2,5m.

Czasem klienci zadają nam Pytanie — Dlaczego na balkonie za klimatyzacją jest naddatek rur w postaci pętli ?

Ma to na celu zachowanie minimalnej długości instalacji, którą zaleca producent urządzenia. Odpowiednia długość instalacji ma wpływ na prawidłowe działanie urządzeń.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, domu, biurze Sandomierz

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

jacuh88
jacuh88
2024-01-15
Fachowe doradztwo przed podpisaniem umowy. Potem montaż klimatyzacji w ciągu 7 dni. Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo czysto :-) Mało tego cenowo najlepsza oferta. Widać że właściciel dba o opinię i zadowolenie klienta. Polecam.
Pawel O
Pawel O
2023-11-15
Klimatyzacja założona w mieszkaniu Rotenso Elis X. Jestem bardzo zadowolony - Panowie posprzątali po sobie, montaż profesjonalny, wyjaśnili wszystko odnośnie serwisowania itd. Zdecydowanie polecam
Grzegorz Baliga
Grzegorz Baliga
2023-07-28
Instalacja 3x single-split (świadomy wybór) w użytkowanym domu. Pełen profesjonalizm zarówno na etapie planowania/doradztwa jak i montażu/uruchomienia instalacji. Wszystko zgodnie z ustalonym terminem, świetny kontakt z Panem Krzysztofem. Żadnego druciarstwa/partyzantki, wszystko "zgodne ze sztuką". Żadnych zniszczeń/uszkodzeń, posprzątane i gotowe do pracy. Czy polecam: ZDECYDOWANIE !!!
Mateusz Barnas
Mateusz Barnas
2023-06-20
Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo. W skali 10/10 moja ocena 11.
Klaudia Sochacka
Klaudia Sochacka
2023-06-20
Fachowe doradztwo oraz idealne wykonanie klimatyzacji. Polecam w 100%
Bogusława Gęza
Bogusława Gęza
2023-05-30
Firma bardzo solidna, absolutnie warta polecenia. Pełen profesjonalizm. Bardzo porządne, dokładne wykonanie.
Wiktoria Stolarz
Wiktoria Stolarz
2023-03-31
Bardzo gorąco polecam usługi firmy TK TECH. Klimatyzacja profesjonalnie zainstalowana, super kontakt z Panem Krzysztofem, który ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Przed wykonaniem usługi Pan Krzysztof dokładnie wytłumaczył proces wykonywania usługi i jak zostało powiedziane tak zrobione. Lepszej firmy nie mogłam wybrać :)
Andrzej Tracz
Andrzej Tracz
2023-03-10
Polecam
Jakub Szczesiak
Jakub Szczesiak
2023-02-24
Usługa zamontowania klimatyzatora wykonana sprawnie, punktualnie, czysto i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt z p.Krzysztofem, zrozumiały i fachowy instruktarz z obsługi urządzenia. Z czystym sumieniem polecam usługi firmy TK Tech.
Grzegorz T
Grzegorz T
2023-02-07
Profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Polecam !!!

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Stalowa Wola.