Klimatyzacja Sandomierz

Montaż klimatyzacji salon / balkon Sandomierz

Na zdjęciach i filmiku prezentujemy montaż klimatyzacji, który wykonaliśmy w Sandomierzu. Zamontowany klimatyzator firmy Rotenso model Ukura U35X. Długość przewodów połączeniowych między jednostką wewnętrzna (parownik) a zewnętrzną (skraplacz) to 2,5m. Czas montażu 8:00 do 14:00. Klimatyzacja będzie miała za zadanie schłodzić lub dogrzewać salon o powierzchni 18 m2.

Domowy klimatyzator dostawa w dniu montażu

Klimatyzację zawsze dostarczamy i wnosimy w dniu wykonywanej usługi.

Wykluczenie przewiertu kabla

Przed przystąpieniem do odwiertów pod uchwyt na jednostkę wewnętrzną sprawdzamy czy występują w ścianie przewody elektryczne. Oprócz miernika stosujemy również do pewnej głębokości wiercenie przerywane.

Klimatyzacja w poziomie

Zarówno jednostka wewnętrzna jak i zewnętrzna koniecznie musi być powieszona w poziomie. Jest to istotne dla prawidłowej pracy urządzenia.

Odwiert na przewody połączeniowe

Odwiert otworu o średnicy 65mm i głębokości około 40cm. W zależności od materiału z którego wykonana jest ściana taki odwiert twa około 7-10 min. Podczas wiercenia cały pył zasysa odkurzacz podpięty do wiertnicy.

Otwór w ścianie na przewody klimatyzacji

Poprzez otwór przechodzą dwie rurki miedziane w izolacji, dwa przewody elektryczne 3 i 5 żyłowy o przekroju 2,5 mm, elastyczna rurka na skropliny. Po montażu do otworu wprowadzamy piankę.

Pozłacane lamele

Jednym z atutów klimatyzacji Rotenso są pozłacane lamele parownika. Dzięki temu w znacznym stopniu ogranicza się wystąpienie grzybów, mających zły wpłaty dla dróg oddechowych.

Filtry w klimatyzacji

W podstawowym wyposażeniu klimatyzacji producent daje trzy filtry. Niektóre z nich po pewnym czasie wymagają wymiany na nowe a niektóre są wielokrotnego użytku. Można je umyć i ponownie wykorzystać.

W którym miejscu powiesić klimatyzację ?

Podczas pierwszego spotkania z inwestorem wyjaśniamy i wskazujemy miejsce, które w naszej ocenie będzie najlepsze. Klimatyzacja nie musi być zamontowana w centralnym miejscu pokoju, ponieważ strumieniem powietrza można sterować przy pomocy pilota.

Klimatyzacja Sandomierz

Montaż klimatyzatora na balkonie do elewacji bloku

Na balkonie są trzy miejsca w których może znajdować się jednostka zewnętrzna: na podłodze, montaż do ściany lub do barierki balkonowej. Montaż do barierki balkonowej wymaga zgody od Spółdzielni Mieszkaniowej o taką zgodę musi wystąpić sam inwestor.

Obsługa klimatyzacji Rotenso Imoto 35X

Po skończonym montażu zawsze przeprowadzamy szkolenie z obsługi klimatyzacji. Omawiamy wszystkie funkcje i tłumaczymy ich zasadę działania. Klienci mogą również liczyć na pomoc po naszym wyjściu, wystarczy telefon i chętnie pomożemy.

Odległość klimatyzacji czy ma znaczenie ?

Przy tego tupu instalacji, czyli tzw. krótki montaż (bliska odległość jednostki zewnętrzna i wewnętrznej) stosujemy rurociąg o minimalnej długości 2,5m.

Czasem klienci zadają nam Pytanie — Dlaczego na balkonie za klimatyzacją jest naddatek rur w postaci pętli ?

Ma to na celu zachowanie minimalnej długości instalacji, którą zaleca producent urządzenia. Odpowiednia długość instalacji ma wpływ na prawidłowe działanie urządzeń.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, domu, biurze Sandomierz

Zobacz fotorelacje z filmikami w dziale zdjęcia i filmy w miarę systematycznie umieszczamy opisy, zdjęcia, i krótkie filmiki z podsumowania montażu

Firma TK Tech z Pysznicy – montaż, serwis, przegląd klimatyzacji

Swoje usługi wykonujemy lokalnie w obrębie 70 km od miasta Stalowa Wola. Wszystkie nasze realizacje wykonujemy we własnym zakresie – nie zlecamy podwykonawcom naszych montaży. Wybierając firmę do montażu klimatyzacji zwróć na to uwagę.

Z nami masz kontakt – przed, w trakcie i po montażu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Zakres czynności jaki wykonujemy w trakcie montażu klimatyzacji

 1. w dniu montażu transportujemy / wnosimy urządzeń i wszelkie niezbędne narzędzi,
 2. ostatecznie z inwestorem wyznaczamy miejsce montażu – ostatnia weryfikacja i uzgodnienia,
 3. montaż uchwytów naściennych dla jednostki wewnętrznej,
 4. odwiert otworu o średnicy 63 mm na przewody połączeniowe,
 5. estetyczny montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej,
 6. połączenie jednostek dwiema miedzianymi rurkami oraz dwóch przewodów: sterujący i zasilający,
 7. odpływ skroplin grawitacyjny lub za pomocą pompki,
 8. test klimatyzacji – próba szczelności oraz sprawności całego układu,
 9. sprzątanie,
 10. wystawienie dokumentów,
 11. przeszkolenie domowników z obsługi klimatyzacji,
 12. instalacja aplikacji na telefonie klienta do sterowania klimatyzacja przez smartfon.

Oponie naszych klientów

Paul Dirac
Paul Dirac
2022-07-14
Doskonała jakość usługi. Profesjonalne podejście. Polecam.
Justyna Siek
Justyna Siek
2022-07-13
Bardzo polecam!! Profesjonalna obsługa i szybka realizacja !!!
Igor Baran
Igor Baran
2022-07-13
Gorąco polecam. We wszystkich aspektach świetna współpraca. Bardzo szybko udało się umówić na spotkanie i wycenę pracy. Termin wykonania ekspresowy i dotrzymany bez minuty opóźnienia. Sama instalacja bardzo sprawna, Panowie wiedzą co robią. Wielki plus za schludność - po całej pracy nic nie trzeba było sprzątać. Polecam jeszcze raz, sam pewnie nie raz jeszcze skorzystam z usług tej firmy.
Krzysztof Galek
Krzysztof Galek
2022-06-26
Pan punktualny, przede wszystkim słowny, znający się na swojej pracy. Polecam i na pewno polecę znajomym
Kacper Games
Kacper Games
2022-06-24
Alina Cuber
Alina Cuber
2022-06-15
Zbigniew Powęska
Zbigniew Powęska
2022-05-29
Piotr Siek
Piotr Siek
2022-05-27
Wojciech Majcher
Wojciech Majcher
2022-04-27
Bardzo dobra Firma. Terminowy i sprawnie przeprowadzony montaż klimatyzacji - multi split. Oby więcej takich fachowców - szczerze polecam.
Konrad Świątek
Konrad Świątek
2022-04-12
Polecam serdecznie. Firma godna zaufania i godna polecenia.  Kilka miesięcy temu montowali u nas fotowoltaikę i od razu pompę ciepła. Mieli najlepszą i najbardziej korzystną ofertę jeśli chodzi o cenę spośród wszystkich firm u których pytałem. Zarówno fotowoltaikę jak i pompę ciepła zamontowali w terminie, bez dnia opóźnienia i bez jakichkolwiek problemów. Wszystko działa jak należy, sprawnie i elegancko, także jestem bardzo zadowolony z ich pracy.

Opinie ze zdjęciami klientów pod linkiem – TK Tech opinie na google

Formularz kontaktowy

  • Imię i nazwisko
  • E-mail
  • Nr telefonu
  • Treść wiadomości
  • captcha
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Wykonamy montaż klimatyzacji na terenie całego miasta Stalowa Wola.