Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej w Stalowej Woli na osiedlu Piaski.

Fotowoltaika o mocy 6,37 kW została zamontowana na połaci dachu dwuspadowego budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej. Mimo że nachylenie jest poniżej 30 stopni natomiast ekspozycja połaci jest usytuowana idealnie na stronę południowa co pozwoli nam osiągnąć optymalny uzysk energii słonecznej.

Panele fotowoltaiczne o mocy 455 Wp firmy JA Solar w technologii monokrystalicznej zostały przytwierdzone do wsporników trapezowych. Falownik dobrany do układu o mocy 5 kW firmy Growatt MOD 5000 LT3-X monitorowany jest za pomocą Wi-Fi.

Aplikacja ShinePhone instalowana na smartfonie inwestora pozwala na zdalny monitoring układu fotowoltaicznego.

Dogrzewanie klimatyzacją domu jednorodzinnego z nadmiaru wyprodukowanego prądu.

Z analizy zapotrzebowania na energię budynku wynika ze instalacja jest przewymiarowana. Jest to zabieg celowy, ponieważ inwestor w najbliższym czasie zamierza zainwestować w klimatyzacje typu split. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie klimatyzacji z funkcją intensywnego dogrzewania np. Rotenso z serii Imoto.

W okresach zimowych pomieszczenie mieszkalne można w znaczący sposób dogrzewać zainstalowanym klimatyzatorem, który ma możliwość grzania do – 22 stopni Celsjusza.

Energia wyprodukowana w elektrowni fotowoltaicznej zostanie częściową zużyta do pracy klimatyzatora. Rotenso serii Imoto są często wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Dlatego montaż klimatyzacji w takiej sytuacji jest jak najbardziej uzasadnione.

Pompa ciepła z panelami fotowoltaicznymi ekonomiczne ogrzewanie domu

Inwestor w przyszłych latach zamierza rozbudować fotowoltaike do 10 kWp i zamontować wysokotemperaturową pompę ciepła Mitsubishi Electric Ecodan z technologii kompresora Zubadan. Z racji ogrzewania budynku tradycyjnymi grzejnikami.

Inwestycja w większą fotowoltaikę (10 kWp) i odpowiedniej pompy ciepła pozwoli zredukować rachunki za energię elektryczną do minimum i ogrzewać dom za darmo.

Zobacz nasze inne realizacje:

Montaż klimatyzacji Rzeszów na balkonie

Montaż pompy ciepła Tarnobrzeg

Pompa ciepła Stalowa Wola

Osłona izolacja na rury freonowe pompa ciepła Stalowa Wola

Klimatyzacja Nisko w bloku

Montaż klimatyzacji w Nisku TK Tech

Nasza firma TK Tech Krzysztof Tracz specjalizuje się jeszcze w montażu klimatyzacji oraz pomp ciepła.

Każdy montaż klimatyzacji oraz montaż pompy ciepła jest inny i jego koszt może znacząco się różnić. uzależniona ona jest od wielu czynników mających wpływ na ostateczną cenę montażu. W szczególności od nakładu prac, wybranego modelu klimatyzacji, ilości użytych materiałów do wykonania instalacji, parametrów urządzenia i mocy, montaż splita lub multi splita, itp.

Służę pomocą przy doborze urządzenia, które poprawi jakość powietrza w Państwa mieszkaniu, firmie, pomieszczeniu biurowym, hali produkcyjnej, w domu jednorodzinnym, sklepie, sypialni itp.

Posiadamy niezbędne szkolenia do wykonywania usług montażowych i serwisowych. Wymagane przez F-Gaz jak również UDT i producentów urządzeń.

Oferujemy pompy ciepła i klimatyzatory wiodących producentów: Mitsubishi, LG, Rotenso.

W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego. Zainteresowanych prosimy o kontakt w dniach od pon-pt w godz. od 8 do 19.

  • Imię i nazwisko

  • E-mail

  • Nr telefonu

  • Treść wiadomości

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na przesłaną wiadomość z formularza kontaktowego na stronie tktech.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest TK Tech Krzysztof Tracz, ul. Jasna Polana 20B, 37-403 Pysznica, NIP 8652354484.

  Czekamy na Twój telefon ZADZWOŃ

  Nasze usługi wykonujemy na terenie okolic: Gorzyce, Rudnik nad Sanem, Nowa Sarzyna, Modliborzyce, Ulanów, Klimontów, Cmolas, Stalowa Wola, Jeżowe, Sandomierz, Łańcut, Majdan Królewski, Czarna, Raniżów, Wadowice Górne, Samborzec, Bojanów, Białobrzegi, Rakszawa, Grębów, Radomyśl nad Sanem, Łoniów, Tarnobrzeg, Kraśnik, Przecław, Kolbuszowa, Leżajsk, Janów Lubelski, Urzędów, Radomyśl Wielki, Nowa Dęba, Grodzisko Dolne, Nisko, Pysznica, Biłgoraj, Zaleszany, Annopol, Zaklików, Tuszów Narodowy, Rzeszów, Dwikozy, Baranów Sandomierski, Mielec, Gościeradów.